Evangélium

2017. június 2.

EVANGÉLIUM /Jn 20,19-23/

Amikor a hét első napján (húsvétvasárnap) beesteledett, Jézus megjelent a tanítványoknak ott, ahol együtt voltak, pedig a zsidóktól való félelmükben zárva tartották az ajtót. Belépett, és így szólt hozzájuk: „Békesség nektek!” Miután ezt mondta, megmutatta nekik a kezét és az oldalát. Az Úr láttára öröm töltötte el a tanítványokat. Jézus megismételt: „Békesség nektek! Amint engem küldött az Atya, úgy küldelek én is titeket.” E szavak után rájuk lehelt, és így folytatta: „Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek nem bocsátjátok meg, az nem nyer bocsánatot.”


Vissza...

2026. június 26.
Évközi 13. vasárnap
A Mariazell-i zarándokok szívesen magukkal viszik imaszándékainkat, amiket a templomban kihelyezett papírdobozban gyűjtünk péntekig (júl. 3.). Kísérjük őket imádsággal!
Bővebben
2026. június 26.
Templomunk liturgikus rendje
Elsőpéntek (júl. 3.) lesz, 17 órától a Rózsafüzér Társulat imaórát tart.
Bővebben
2026. június 26.
Olvasmány
„Hadd énekeljem örökké Urunknak irgalmas jóságát.” (Zsolt 88)
Bővebben