Olvasmány

2023. szeptember 15.

2023.09.17.:

OLVASMÁNY (Sir 27, 30 – 28, 7)

A düh és a harag egyaránt utálatos, csak az ragaszkodik hozzá, aki bűnös. Aki bosszút áll, azon bosszút áll az Úr is, kemény számadást tart vele bűneiért. Bocsáss meg a másik embernek, ha vétett, imádkozzál, és neked is megbocsátják vétked. Aki más emberre konokul haragszik, hogy keres Istennél gyógyulást magának? Aki nem könyörül meg embertársán, a saját bűneiért hogyan imádkozik? Jóllehet ő csak ember, kitart a haragban, és ugyanakkor bocsánatot kér Istentől?! Hát az ő bűneiért ki ad elégtételt? Gondolj a végső dolgokra, hagyd a gyűlölködést, gondolj halálodra, s tartsd meg a parancsokat. Gondolj a törvényre, ne gyűlöld embertársadat, gondolj az Istennel kötött szövetségre, s nézd el a sértést.



Vissza...

2025. december 19.
Advent 4. vasárnapja
Szerdán (december 24.), 16 órakor pásztorjáték kezdődik templomunkban, melyre szeretettel hívunk és várunk mindenkit, főként a kisgyermekes családokat!
Bővebben
2025. december 19.
Templomunk liturgikus rendje
Csütörtökön (december 25.) Urunk születése, Karácsony parancsolt főünnepe lesz; éjfélkor, 9:30 és 11:00 órakor kezdődnek a szentmisék templomunkban. A 9:30 órai szentmisén a Julianeum Énekkar teljesít szolgálatot.
Bővebben
2025. december 19.
Olvasmány
„Urunk, Istenünk érkezik: ő a dicsőség királya.” (Zsolt 23)
Bővebben