Olvasmány

2022. szeptember 2.

2022.09.04.:

OLVASMÁNY (Bölcs 9, 13-19)

Melyik ember képes fölismerni Isten akaratát, és ki tudja elgondolni, mit kíván az Úr? Hisz a halandók gondolatai bizonytalanok, és terveink ingatagok. Mert a romlandó test gátolja a lelket, és a földi sátor ránehezedik a sokat tűnődő elmére. Csak nagy nehezen derítjük ki, ami a földön van, és üggyel-bajjal értjük meg, ami kézenfekvő. Hát akkor az égi dolgokat ki tudná kifürkészni? Ki ismerte föl valaha is akaratodat, ha te nem adtál neki bölcsességet, és nem küldted el neki a magasból szent lelkedet? Csak így lettek simává a földön lakók útjai, s így tanulták meg az emberek, ami kedves a szemedben. Csak a bölcsesség által menekültek meg.



Vissza...

2025. július 18.
Évközi 16. vasárnap
Pénteken (július 25.) a szentmisét plébániánk elhunytjaiért ajánljuk fel. A szentmise után rövid megemlékezést tartunk az altemplomban.
Bővebben
2025. július 18.
Templomunk liturgikus rendje
Jövő vasárnap (július 27.) lesz a nagyszülők és idősek világnapja. Jövő szombaton és vasárnap, a szentmisék végén áldásban részesítem őket.
Bővebben
2025. július 18.
Olvasmány
„Uram, ki lakhat a te hajlékodban?” (Zsolt 14)
Bővebben