Olvasmány

2021. július 23.

2021.07.25.:

OLVASMÁNY (2Kir 4, 42-44)

Elizeus próféta korában, a nagy éhínség idején történt: Jött egy ember Baál-Salisából, és az Isten emberének kenyeret hozott az első termésből: húsz árpakenyeret meg friss gabonát a zsákjában. Erre Elizeus megparancsolta: „Adjatok enni az embereknek!” Szolgája ellene vetette: „Hogy adjak ennyit száz ember elé?” De ő azt felelte: „Adj csak az embereknek enni! Mert ezt mondja az Úr: »Esztek és még marad is.«” Erre eléjük tette, azok ettek, és még maradt is, ahogy az Úr mondta.



Vissza...

2025. szeptember 12.
Évközi 24. vasárnap
Szerdán a Nepomuki Szent János kápolna felszentelési évfordulója lesz, amely a kápolnában főünnep (kis búcsú). Szerdán, 18 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be a kápolnában.
Bővebben
2025. szeptember 12.
Templomunk liturgikus rendje
Jövő vasárnap (szeptember 21.), a 11:30-kor kezdődő szentmisében ünnepli pappá szentelése 25., ezüstjubileumát Szabó Sándor Bertalan OP atya a domonkos templomban.
Bővebben
2025. szeptember 12.
Olvasmány
„El ne feledjétek, Urunknak nagy tetteit!” (Zsolt 77)
Bővebben