Evangélium

2019. november 22.

EVANGÉLIUM (Lk 23, 35-43)
Abban az időben: Mikor Jézust keresztre feszítették, a nép bámészkodott, a főtanács tagjai pedig gúnyolódtak: „Másokat megszabadított – mondták –, most szabadítsa meg önmagát, ha ő a Messiás, az Isten választottja.” Gúnyt űztek belőle a katonák is, odamentek, és ecettel kínálták: „Ha te vagy a zsidók királya, szabadítsd meg magadat!” – mondták. Felirat is volt a feje fölött: Ez a zsidók királya. Az egyik fölfeszített gonosztevő káromolta: „Nem te vagy a Messiás? Szabadítsd meg hát magadat és minket is.” A másik rászólt: „Nem félsz az Istentől? Hisz te is ugyanazt a büntetést szenveded. Mi legalább tetteink méltó büntetését kapjuk. De ez semmi rosszat sem tett.” Aztán hozzá fordult: „Jézus, emlékezzél meg rólam, amikor Országodba érkezel.” Ő ezt válaszolta neki: „Bizony, mondom neked, még ma velem leszel a paradicsomban.”


Vissza...

2026. május 29.
Szentháromság vasárnapja
Woditsch Péter, a Katonai Ordinariátus jövő vasárnap (június 7.), 16 órakor újmisét mutat be a soproni Szent Mihály templomban, melyre szeretettel hív és vár mindenkit!
Bővebben
2026. május 29.
Templomunk liturgikus rendje
Ma (május 31.), 18 órára Osliba, a Mosolygós Szűzanyához hívom autós zarándoklatra a kedves Testvéreket. Aki szeretne részt venni a zarándoklaton, kérem, hogy 18 órára érkezzen az osli kegytemplomhoz!
Bővebben
2026. május 29.
Olvasmány
„Dicséretre méltó és magasztos örökkön-örökké.” (Dán 3)
Bővebben