Evamgélium

2018. július 20.

EVANGÉLIUM /Mk 6,30-34/
Abban az időben: Az apostolok összegyűltek Jézushoz, és beszámoltak mindarról, amit tettek és tanítottak. Ő így szólt hozzájuk: „Gyertek ti is, (menjünk) a pusztaságba egy magányos helyre, hogy pihenjetek egy kicsit.” Mert olyan nagy jövés-menés volt körülöttük, hogy még evésre sem maradt idejük. Bárkába szálltak tehát és elmentek egy elhagyatott helyre, hogy magukban legyenek. De sokan látták, amikor elmentek, és sokan megtudták. Erre minden városból gyalog odasiettek, és megelőzték őket. Amikor kiszállt, és látta a nagy tömeget, megesett rajtuk a szíve. Olyanok voltak, mint a pásztor nélküli juhok. Ezért tanítani kezdte őket sok mindenre.


Vissza...

2025. július 18.
Évközi 16. vasárnap
Pénteken (július 25.) a szentmisét plébániánk elhunytjaiért ajánljuk fel. A szentmise után rövid megemlékezést tartunk az altemplomban.
Bővebben
2025. július 18.
Templomunk liturgikus rendje
Jövő vasárnap (július 27.) lesz a nagyszülők és idősek világnapja. Jövő szombaton és vasárnap, a szentmisék végén áldásban részesítem őket.
Bővebben
2025. július 18.
Olvasmány
„Uram, ki lakhat a te hajlékodban?” (Zsolt 14)
Bővebben