Evangélium

2018. május 11.

EVANGÉLIUM /Mk 16,15-20/
Abban az időben Jézus megjelent a Tizenegynek, és így szólt hozzájuk: „Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. A híveket ezek a jelek fogják kísérni: A nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken beszélnek, kígyókat vehetnek a kezükbe, és ha valami mérget isznak, nem árt nekik. Ráteszik a kezüket a betegekre, és azok meggyógyulnak.” Az Úr Jézus, miután ezeket elmondta nekik, felvétetett a mennybe, és helyet foglalt az Isten jobbján. Ők pedig elmentek, és mindenütt hirdették az evangéliumot. Az Úr együtt munkálkodott velük, és az igehirdetést megerősítette a jelek által, amelyek kísérték őket.


Vissza...

2026. június 26.
Évközi 13. vasárnap
A Mariazell-i zarándokok szívesen magukkal viszik imaszándékainkat, amiket a templomban kihelyezett papírdobozban gyűjtünk péntekig (júl. 3.). Kísérjük őket imádsággal!
Bővebben
2026. június 26.
Templomunk liturgikus rendje
Elsőpéntek (júl. 3.) lesz, 17 órától a Rózsafüzér Társulat imaórát tart.
Bővebben
2026. június 26.
Olvasmány
„Hadd énekeljem örökké Urunknak irgalmas jóságát.” (Zsolt 88)
Bővebben