Evangélium

2016. október 21.

EVANGÉLIUM /Lk 18,9-14/

Abban az időben az elbizakodottaknak, akik magukat igaznak tartották, másokat pedig megvetettek, Jézus ezt a példabeszédet mondta: ,,Két ember fölment a templomba imádkozni, az egyik farizeus volt, a másik vámos. A farizeus megállt, és így imádkozott magában: »Istenem, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember, rabló, igazságtalan, házasságtörő, mint ez a vámos is. Kétszer böjtölök hetenként, és tizedet adok mindenből, amim van.« A vámos pedig távolabb állt meg, és a szemét sem merte az égre emelni, hanem a mellét verve így szólt: »Istenem, légy irgalmas nekem, bűnösnek.« Mondom nektek, hogy ez megigazultan ment haza, amaz viszont nem. Mert mindazt, aki magát felmagasztalja, megalázzák, aki pedig megalázza magát, azt felmagasztalják.''


Vissza...

2026. június 19.
Évközi 12. vasárnap
Kedden (június 23.) kirándulásra hívom ministránsainkat Budapestre. Kérem őket, hogy aki szeretne velünk tartani, a hétvégi szentmise után jelezze a sekrestyében!
Bővebben
2026. június 19.
Templomunk liturgikus rendje
Pénteken (június 26.) a szentmisét plébániánk elhunytjaiért ajánljuk fel. A szentmise után rövid megemlékezést tartunk az altemplomban.
Bővebben
2026. június 19.
Olvasmány
„Uram, hallgass meg engem, nagy irgalmasságod szerint.” (Zsolt 68)
Bővebben