Evangélium

2020. július 3.

EVANGÉLIUM (Mt 11,25-30)
Abban az időben Jézus megszólalt, és ezt mondta: Magasztallak téged, Atyám, ég és föld Ura, mert elrejtetted mindezt a bölcsek és okosak elől, és kinyilatkoztattad a kicsinyeknek! Igen, Atyám, így tetszett ez neked! Az én Atyám mindent átadott nekem, és nem ismeri a Fiút senki más, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri más, csak a Fiú, és akinek a Fiú ki akarja nyilatkoztatni. Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik fáradtak vagytok, és terhek alatt görnyedtek: én felüdítlek titeket! Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd vagyok és alázatos szívű – és nyugalmat talál lelketek. Mert az én igám édes, s az én terhem könnyű.


Vissza...

2026. június 19.
Évközi 12. vasárnap
Kedden (június 23.) kirándulásra hívom ministránsainkat Budapestre. Kérem őket, hogy aki szeretne velünk tartani, a hétvégi szentmise után jelezze a sekrestyében!
Bővebben
2026. június 19.
Templomunk liturgikus rendje
Pénteken (június 26.) a szentmisét plébániánk elhunytjaiért ajánljuk fel. A szentmise után rövid megemlékezést tartunk az altemplomban.
Bővebben
2026. június 19.
Olvasmány
„Uram, hallgass meg engem, nagy irgalmasságod szerint.” (Zsolt 68)
Bővebben